Hüseyin Alan

19.05.2020 00:32

Biyografi
Erzincan’da doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra 2009 yılında Fırat Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nı kazandı.Burada iki yıl eğitim gördükten sonra 2011 yılında Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Ana bilim dalını kazandı ve üniversite hayatını burada tamamladı.

Çeşitli konserlerde solist ve korist olarak görev aldı.2009 yılında Kıbrıs'ta yapılan ve şefliklerini Kültür ve Turizm Bakanlığı THM ses sanatçısı Salih Turhan'ın üstlendiği “Üniversiteler Arası THM Koro, Solo ve Toplu Çalgı Yarışması” ve “Elazığ Hafız Osman Öge'yi Anma Konseri'nde görev aldı. 2009 yılında İstanbul Cemal Reşit Rey ve Bülent Ecevit Kültür Sanat Merkezi salonunda sunulan Fırat Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarının hazırladığı “Müziklerin Buluşması Konserinde solo icra ve korist olarak görev aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı THM Ses Sanatçısı Salih Turhan, Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi (Gürcistan Devlet Sanatçısı) Prof. Dr. Marlen Adamadze, Fırat Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi (Gürcistan Devlet Sanatçısı) Prof. Dr. Nino Kvachantiradze ve Yrd. Doç. Dr. İrşad Kazazoğlu,Erzincan Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri Doç, Dr. Ersan Çiftçi ve Yrd. Doç. Dr. Taner Uluçay,Maltepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Güldeniz Ekmen Agiş,Gaziosmanpaşa Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tolga Karaca, Ardahan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sedat Tamay, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Elazığ Türk Musikisi Koro Şefi Funda Kova Bodrumlu,Kültür ve Turizm Bakanlığı,Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Genel Yayın Yönetmeni Murat Bağdatlı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Elazığ Türk Musikisi Korosu Tanbur Sanatçısı Alper Uzkur hocalardan ders aldı.

2015 yılında başladığı ÖMRÜM isimli solo albüm çalışmasını 2016 Ekim ayında Arşiv & Anadolu müzik ortak yapımı ile sevenlerinin beğenisine sundu.

Antworten

Beitrag melden
Bereits Mitglied?
Jetzt anmelden!
Mitglied werden?
Jetzt registrieren!